|  Дали некогаш сте се запрашале што се случува кога го хидрирате Вашето тело со ВИЗИАНА Mg 290?
Лабораториски тестирана

Редовно контролирана во нашата лабараторија како и во Центарот за Јавно Здравје на Р. С. Македонија

Одлична за конзумирање

Богата со минерали и лесна за пиење во текот на целата година без ограничувања за внес во организмот.

Најбогата вода со магнезиум

Визиана Mg 290 е една од најбогатите води со природен магенезиум во Европа! Без вештачко додавање на магнезиум и со природна газираност.

НАЈБОГАТА СО ПРИРОДЕН МАГНЕЗИУМ

Природна изворска вода со природен магензиум 290мг/l

ИЗВОРОТ Е ДЛАБОКУ ВО ЗЕМЈАТА

Извира на длабочина од близу 200 метри.

ВОДА БОГАТА СО МИНЕРАЛИ

Богат хемиски состав и лековити својства.

Вкусови и  Пакувања

За нашите производи

Нашата палета на производи е широка и за секоја намена.

Започнува со пакувања од 0,5 l во PET и сталена амбалажа па се до PET амбалажа од 10 l.

Наша Технологија

Нашата компанија е основана во 2002 година, а фабриката за пакување се наоѓа непосредно до самиот извор во с. Клечовце Кумановско.
Лабораториски контролирана
ВОДА БОГАТА СО МИНЕРАЛИ
НАЈБОГАТA ВОДА СО МАГНЕЗИУМ
Цертификат за квалитет IASS 01 10 2020

ПРИРОДНА МИНЕРАЛНА ВОДА
БОГАТА СО МАГНЕЗИУМ

Визиана се препорачува при зголемени интелектуални и физички напори како и при зголемени стресни ситуации. Визиана помага да се воспостави балансот на минерали кој дава основа за добра здравствена состојба и живот полн со енергија.
Посебно се препорачува за спортисти за брза и интензивна хидратација, а магнезиумот делува како балзам за мускулните влакна.
При третманите за слабеење, се забележува рапидно губење на минералите, па Визиана се јавува како неодминлива помош за правилно и здраво губење на тежина.
Play Video

НАШИТЕ ЗАДОВОЛНИ КЛИЕНТИ

5/5

Најдобра вода ВИЗИАНА, јас ја пијам таа што има зелено капаче, супер е.

Марија Н.

студент

5/5

Не дека е наша, ама СВЕТСКА Е!

Ивана С.

Менаџер за продажба

5/5

Навистина е предобра. Откако прв пат ја вкусив, постојано ја користам.

Дритон А.

Програмер

Следете не’ на

@VIZIANAMg

0
литри годишно
0
години визиана
0 %
задоволни потрошувачи

НАШИОТ БЛОГ

The average cost for water
Categories
Service

The average cost for water supplied to a home in the U.S. is about $2.00 for 1,000 gallons, which equals about 5 gallons for a penny. Suspendisse ultricies rutrum faucibus. Nullam aliquam lacinia felis, non semper erat convallis in. In ac lectus pharetra, porta turpis vel, elementum dui. Curabitur pretium magna scelerisque eros condimentum congue. […]

Why ice floats in water?
Categories
Glacier

Water expands by 9% when it freezes. Frozen water (ice) is lighter than water, which is why ice floats in water. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed maximus mollis malesuada. Sed suscipit, tortor nec sollicitudin tincidunt, massa ipsum vestibulum dui, ut mattis nisl nibh sit amet nibh. Etiam malesuada neque vel elit […]

Cucumbers are 95 percent water
Categories
Water

Cucumbers are 95 percent water, according to Ware. This makes cucumbers a great way to stay hydrated, especially during the summer. A cup of cucumber slices is “nearly as thirst-quenching as a glass of water,” according to Eating Well magazine. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed maximus mollis malesuada. Sed suscipit, tortor […]

Дистрибуција низ цела Македонија

Нашата дистрибутерска мрежа ја шириме постојано и настојуваме ВИЗИАНА да биде достапан до секое место во Македонија.

Доколку сте дистрибутер и сакате да ја дистрибуирате нашата палета на производи Ве молиме пополнете го формуларот на следниов линк.